У будь-якому бізнесі працівники отримують заробітню плату, однак схеми її нарахування можуть кардинально різнитись.

Складнощі впровадження єдиної системи заробітньої плати в індустрії краси проявляються у наступних чинниках:

✔ Відповідність посаді

Посада першочергово впливає на розмір заробітньої плати. Оскільки неможливо, щоб директор салону, адміністратор, майстер манікюру та прибиральниця отримували одну і ту ж суму виплат. Необхідна диференціація: у директора може бути ставка, а у майстра – ставка та відсоток % від виконаних послуг.

✔ Додаткові обов’язки

Окрім основних обов’язків передбачених посадою працівники можуть виконувати і додаткові. Наприклад, косметолог може не лише надавати послуги, а й продавати косметичну продукцію за додатковий % від здійснених ним продажів, а адміністратор може отримувати % від загальних продажів, які здійснюються у закладі, оскільки саме він усе пакує та розраховує клієнтів. Дана особливість підрахунку ЗП також повинна враховуватись.

✔ Професійні навички

Диференціація щодо ЗП може відбуватися і у межах однієї посади. До прикладу, між майстрами перукарської майстерності: один майстер може бути топового рівня, володіти півсотнею сертифікатів та постійно навчатись, а інший – юний початківець, який лише «набиває руку». І це також впливає на розмір заробітньої плати.

✔ Умови робочого графіку

Кожен працівник, в межах своїх потреб, може влаштовуватись на роботу на індивідуальних умовах. Наприклад, погодитись працювати в усі дні, окрім четверга та п’ятниці; інший працівник – щодень, але лише до 15:00; а ще один –  працювати повний тиждень. Від цього також може коригуватись як ставка, так і відсоток ЗП. При таких умовах, на плечі директора або бухгалтера закладу впаде ще один додатковий фактор для розрахунку зарплати.

✔ Спосіб співпраці

У закладах індустрії краси послуги можуть надавати не лише наймані працівники, а й ті, котрі на оренді. Серед умов такої співпраці може бути не лише винайм робочого місця та цілковита автономія орендаря, але й прийом клієнтів закладу за окремий відсоток % або ж знижку орендної плати.

Виходячи із зазначеного переліку, можемо стверджувати, що ймовірність впровадження єдиної системи заробітньої плати в індустрії краси для усіх працівників практично нульова. У будь-якому разі випливатиме один або усі із перелічених факторів, що вимагатиме диференціації ЗП, що у свою чергу є обов’язковою умовою подальшого розвитку та мотивації співробітників бізнесу.

Основна та найбільша складність – ведення, фіксація та розрахунок ЗП працівників. Відповідальна за це особа (директор/адміністратор/власник), як правило, губиться в усіх зошитах намагаючись усе вірно прорахувати. А потім починає усе спочатку, щоб переконатись у тому, що не помилилася, адже справа із грошима завжди максимально відповідальна – голова йде обертом!

Може видатись, що жодного виходу із цієї рутинної справи немає. Однак не варто навіть близько підпускати подібні думки у ХХІ столітті. Успішний бізнес повинен робити усе необхідне для того, щоб з користю оптимізувати та автоматизувати усі процеси – найкращий спосіб це зробити – обрати програмне забезпечення Eservia Beauty!

CRM Eservia Beauty передбачає максимально гнучкі схеми, які у поєднанні здатні врахувати навіть найскладніші варіації нарахувань індивідуально для кожного працівника:

✔ Фіксована схема

Якщо працівник отримує конкретну ставку, то ця схема це зафіксує. Ставку можна проставити із розрахунком години, дня або місяця.

✔ Відсоток від виконаних послуг

Як правило, навіть якщо у майстрів є певна фіксована ЗП, то до неї обов’язково додається відсоток від наданих послуг. Eservia Beauty подбала, щоб цей процес був максимально гнучким, тому до кожної послуги, яку виконує окремий працівник можна проставити відсоток або фіксоване значення (конкретну суму, котру отримує працівник від надання послуги). Із цією схемою ваші працівники завжди отримуватимуть точну та справедливу оплату, а ви не будете марнувати свій час.

✔ Відсоток від продажів

Працівник, який успішно рекомендує своїм клієнтам продукцію має оцінюватись додатково. Для цього передбачена можливість проставлення відсотку від продажів із індивідуальним зазначенням відсотку або фіксованого значення для кожного товару окремо.

✔ Відсоток від загальних продажів

Адміністратор, який чудово запаковує та розраховує за покупку товару клієнта також заслуговує на оплату. Така можливість є – достатньо проставити відсоток або фіксоване значення від загальних продажів щодо кожного товару для обраного працівника і вуаля – ПЗ усе порахує за вас!

Найкраще те, що ви завжди можете міксувати названі схеми, доповнювати та змінювати інформацію. Один раз налаштували та можна назавжди забути про підрахунки. Достатньо лише у час виплати натиснути на кнопку «розрахувати».

Годі дратуватись із блокнотами. Обирайте, міксуйте, впроваджуйте схеми нарахування заробітньої плати та оцінюйте усі переваги роботи у автоматизованому режимі разом із Eservia Beauty! Для того, щоб спробувати уже зараз та отримати 1 місяць Безкоштовно – зареєструйтеся або телефонуйте менеджеру Eservia Beauty +380673931280

Інші статті

Eserviabeauty

13.04.2020

Eserviabeauty

26.06.2020

Eserviabeauty

26.02.2021