Технології зараз є невід’ємною частиною життя, а досвід доповненої та віртуальної реальності стає все більш популярним у косметичній індустрії.

У недалекому майбутньому люди будуть говорити з розумними дзеркалами, співпрацювати з високотехнологічними застосунками та «друкувати» креми для обличчя.

Уже в найближчі десятиліття можна очікувати нових вражаючих результатів, створених за допомогою мініатюрних технологій та штучного інтелекту. Кожен зможе мати ідеальний продукт, створений для нього, незалежно від місця проживання чи бюджету та у будь-який момент.

Чарівна паличка

Opté – гаджет розміром з долоню «перший портативний струменевий принтер» для шкіри, який використовує високошвидкісну камеру, оснащену технологією ультра синього світла, для сканування, виявлення та корекції плям на шкірі. Використовуючи запатентований алгоритм для аналізу шкіри, пристрій виявляє ділянки, де тон шкіри нерівномірний, і наносить свою оптимізуючу сироватку, доступну в трьох тонах шкіри: світлому, середньому та глибокому. Сироватка допомагає негайно вирівняти колір шкіри, запобігаючи появі темних плям і забезпечує їх зникнення з часом завдяки активному інгредієнту. І все це відбувається, використовуючи на 97% менше сироватки, ніж знадобилося б при використанні тонального крему, оскільки це стосується лише тих зон, які потребують цього.

Opté під брендом Procter & Gamble має надійти у продаж вже протягом 2022 року.

Дуже розумні дзеркала

Ці пристрої сканують кожен міліметр шкіри на наявність зморшок, плям, пор та інших дефектів, оцінюють і надсилають персоналізовані рекомендації. Серед новинок HiMirror і Venus, які отримали нагороду Innovation Award на останньому Ces в Лас-Вегасі (найавторитетнішому ярмарку електроніки). Пристрій цікавий на вигляд, оснащений РК-екраном, Venus окрім того, що  є інтерактивним дзеркалом, підключений до Alexa і може працювати як лампа.

Віртуальний тест на макіяж

Також завдяки соціальним мережам віртуальна «примірка» макіяжу використовує доповнену реальність, щоб показати, як косметичний продукт виглядатиме на обличчі. Останнім гігантом, який скористався цим, був Youtube. Як спробувати? Достатньо відкрити підручник з макіяжу для б’юті-блогера зі свого мобільного телефону (наприклад, компанія Roxette Arisa – одна з перших, хто його запустив) і натиснути «спробувати». На розділеному екрані можна побачити два відео, на одному інфлюенсер представляє косметичний продукт, на іншому –обличчя користувача (зняте з камери телефона) з нанесеним макіяжем.

Миттєвий крем

Назва цього продукту Perso (означає персоналізацію). Проект доволі амбітний. Його мета  проаналізувати різні фактори (від типу шкіри до особистих уподобань клієнта), створити різного роду креми та сироватки в відповідних пропорціях буквально в вдома. Пристрій створений L’Oréal, а за розміром він трохи більший за мобільний телефон. Perso має увійти в будинки користувачів з 2022 року. Розпочнеться все з догляду за обличчям, а потім, із вдосконаленням технології, передбачається виробництво тонального крему і помади.

Економія у кожному домі

L’Oréal показали прототип пристрою Water Saver – насадку на кран для перукарських салонів або дому, яка робить економічні дива. «Це співпраця, яку ми створили з компанією у Швейцарії під назвою Gjosa», – пояснили у  компанії. Все працює завдяки особливій технологія обробки води, яка дозволяє зменшити розмір краплі в 10 разів – зробити її в 10 разів меншою. При використані пристрою не буде відчуватися менший тиск, відповідно жодного відчуття дискомфорт не буде, і при цьому споживання води буде скорочено на 80%. Таким чином буденний догляд за обличчям (вмивання) може стати ще й економічно вигідним та бережливим до навколишнього середовища.

Принтер, який робить макіяж

У недалекому майбутньому, вірніше вже в дуже близькому майбутньому, буде доступна для завантаження косметика улюбленого та перевіреного б’юті-блогера, наче це пісні чи фільми. Нанести завантажену косметику на обличчя можна буде за допомогою портативного принтера, який виглядає як маска. Це, мабуть, найбільш далекоглядна концепція, робота агентства Seymour Powell, яка поєднує 3D-друк, розпізнавання обличчя та штучний інтелект. Ідея, яка може з’явитися в домівках уже з 2030 року.

Інновації та дослідження, безумовно, є двома ключовими факторами, що лежать в основі розвитку косметичної промисловості в останні десятиліття. Постійне підвищення якості та безпеки продуктів, які щодня використовуються для догляду за тілом, є результатом досліджень та впровадження нових технологій.

Виклики, створені пандемією, лише прискорили пошук цифрових рішень, здатних подолати межу між наявними технологіями, проклавши таким чином шлях для все більш прогресивних інновацій. Виходячи із тенденцій у сфері б’юті технологій, можна з впевненістю сказати, що на індустрію краси чекає дуже багато сюрпризів.  

А для того, щоб бути в курсі усіх новинок б’юті сфери, потрібно стежити за Eservia у соціальних мережах Twitter, Facebook, Instagram, Telegram