Більшість сучасних жінок не уявляють свого щоденного макіяжу без використання улюблених косметичних засобів. Тональний крем, туш, помада – все це стало незмінними фаворитами для створення неперевершеного образу у представниць прекрасної статі. Але хто саме став творцем того, без чого не уявляють своє життя сучасні жінки? Хто батько сучасної косметики?

Справжню імперію косметичних засобів створив Макс Фактор.

М. Фактор багато експериментував над створенням гарного гриму для нових фільмів. У перші роки розвитку компанії Max Factor особисто робив макіяж акторам, створивши собі тим самим чудову репутацію.

У творчості батька косметики чимало досягнень:

 • Найперше відкриття Макса Фактора «косметика для створення крапель на очах», яку він винайшов у 1914 р. – чорний віск, який попередньо розтоплювався, наносився на кінці вій.
 •  Слідом за цим М. Фактор винайшов новий макіяж для кіно – у вигляді крему, який наносився тонким шаром і не висихав на шкірі. Тоді і сформувалося головне правило Макса Фактора: «Грим не можна вважати вдалим, якщо він помітний; він хороший, тільки якщо сторонній не може здогадатися, що ви загримовані».
 •  Губна помада отримала особливу популярність після того, як, Макс створив для відомої актриси Клари Боу особливий контур губ «Лук Купідона» в формі сердечка.
 • Юна Грета Гарбо, вперше з’явившись в Голлівуді, вразила всіх красою очей, майстерно підкреслених тушшю і тінями Фактора, змусивши всіх американок тут же наслідувати її приклад.
 • У 1918 році Макс висунув свою «ідею колірної гармонії», яка передбачала, що косметичні засоби повинні поєднуватися з тоном шкіри, кольором очей і відтінком волосся. Його теорія і поклала початок поділу зовнішності по кольоротипу.
 • У 1934 році Фактор винайшов рідку емаль для нігтів.
 • А у 1935 році відкрив «Студію макіяжу Макса Фактора» в Лос-Анжелесі.

Усі ці досягнення зробили компанію М. Фактора відомим авторитетом у галузі косметики. Його продукцію замовляли і актори, і режисери фільмів. Лозунгом бізнесмена було те, що кожна дівчина може виглядати як кінозірка з допомогою косметики.

Життя Макса Фактора та його творчість зробили значний внесок як у кіноіндустрію, так і у життя кожної жінки. Продовжити цю визначну справу, після смерті Макса Фактора у  1938 році узявся його старший син Френк, який змінив своє ім’я на Макс Фактор-молодший.

 • У 1946 році Фактор-молодший запатентував рецептуру нового макіяжу для телебачення, роботу над якою ще в 1932 році почав його батько. Це дало неабиякий поштовх для подальшого розвитку компанії Max Factor.
 • Наступним успіхом М. Фактора стало створення водостійкого гриму для зйомок у воді та водостійкої туші, а також матеріалів для body-paint – живопису по тілу.
 • Саме молодший Фактор вперше став використовувати пензлик для нанесення пудри і губної помади, придумав гребінець для брів, тюбик з пензликом для туші, стійку помаду, лак для нігтів, лак для волосся, рідкий тональний крем і безліч інших дрібниць, без яких сучасна жінка не уявляє свій ранковий макіяж.
 • Макс молодший невпинно продовжував змінювати моду, використовуючи накладні вії, рідку підводку для очей і водостійку туш. Тоді ж з’явилася перша подушечка для видалення макіяжу.
 •  У 70-і роки Фактор-молодший ввів в моду принцип: «Назад до природи!» – авокадо, лимон, зелені яблука і екстракти диких трав стали використовуватися для створення нової косметики і парфумерії. Макіяж став більш природним та радісним.
 • З появою кольорового кіно Макс збільшував асортимент кольорової гами продукції. За всю виконану роботу в сфері кіномистецтва його удостоїли премією «Оскар» і зіркою на Алеї слави.

⠀Макс Фактор-молодший – син, який гідно продовжив справу свого батька!

Наступним Фактором, який очалив команію став Сідней Фактор. Його керівництво не було довгим і саме після його відставки в 1973 р. жоден із прямих спадкоємців великого Макса Фактора більше не працював у компанії.

Без «свого» керівника бренд Max Factor був близьким до банкрутства, але компанія-засновник Procter&Gamble змогла реанімувати їх запуском чудової лінії Lipfinity. Вперше за довгий час любителі помад усюди вимагали це нововведення, в бажанні спробувати колір, який буде стійким увесь день.

У 1993 році торгова марка Max Factor була представлена в новій темно-синій та золотій гамі та стала відома як Max Factor International.

На сьогоднішній день історія Max Factor не закінчилася. Керуючись своїм майже 90-річним досвідом, компанія продовжує користуватися статусом лідера у всьому світі у виробництві декоративної косметики. В рамках цього бренду з`єднані всі новітні технології з класичною красою. Незабаром

Історія цієї компанії надихає не лише її працівників, а й кожного, хто починає свою справу, оскільки Max Factor – приклад того, як бізнес (у якому є душа) може не лише проіснувати майже 100 років, а й бути найпопулярнішим брендом косметики в сучасному Голлівуді.  

Для того, щоб стежити та надихатися історіями успіху відомих людей та дізнаватись чимало корисного для сучасного ведення бізнесу сфери послуг, – підписуйтесь на нас у соціальних мережах Instagram, Facebook, Twitter.